بررسی درخواست کارآموزی وکالت

مقدمه

پس از ثبت درخواست کارآموزی توسط کارآموزان محترم وکالت در پرتال مرکز و انتخاب وکیل سرپست، درخواست مورد بررسی و تایید و رد رؤسای محترم کمیسیون های کارآموزی استانی قرار می گیرد. در ادامه این راهنما، به توضیح نحوه بررسی درخواست پرداخته می‌شود.

 

 

ورود به پرتال

جهت بررسی درخواست ­های کارآموزی ابتدا لازم است رؤسای کمیسیون کارآموزی وکالت استان وارد سایت مرکز به آدرس «www.23055.ir» شده و مطابق شکل زیر بر روی گزینه «ورود به پرتال» کلیک نمایند.

صفحه ورود

 

در صفحه ظاهر شده، مطابق شکل زیر لازم است رؤسای کمیسیون از قسمت «ورود اعضا» نسبت به فعالسازی و ورود به محیط کاربری خود اقدام نمایند.

ورود اعضا

 

در صورت فعال نبودن حساب کاربری، ابتدا لازم است مطابق بخش 1 از شکل زیر و از قسمت «فعال سازی حساب/ دریافت کلمه عبور» با ورود کد ملی، شماره موبایل و کد تصویر امنیتی، فعال سازی حساب صورت گیرد.

 

صفحه ورود به پرتال

 

در این مرحله، پیامکی حاوی رمز عبور جهت انجام اولین ورود به کاربر ارسال می ­گردد.

 

پیامک حاوی رمز عبور

 

پس از دریافت پیامک، لازم است از بخش «2» از شکل فوق و از قسمت «ورود به پرتال» با ورود کد ملی به عنوان نام کاربری و رمز عبور ارسال شده در پیامک نسبت به ورود اقدام نمایند. پس از ورود در صفحه ظاهر شده مطابق شکل زیر، می­بایست رمز جدید که شامل حروف بزرگ و کوچک انگلیسی و عدد باشد، تعریف شود.

 

صفحه ایجاد رمز عبور

پس از ایجاد رمز عبور و ذخیره آن، کاربر می ­تواند وارد محیط کاربری خود گردد.

 

محیط کاربری

 

همچنین لازم به ذکر است در صورتی که حساب کاربری فعال باشد، نیازی به فعال سازی نیست و از ابتدا می ­توان از قسمت «ورود به پرتال» با ورود کد ملی به عنوان نام کاربری و رمز عبور وارد محیط کاربری شد.

پس از ورود به محیط کاربری، لازم است رؤسای کمیسیون از منوی «سایت­ های من» وارد قسمت «پرتال اعضا» شوند.

 

محیط کاربری

 

مشاهده درخواست‌های کارآموزی وکالت

پس از ورود به «پرتال اعضا»، مطابق شکل زیر درخواست­ ها از سربرگ «کارآموزان وکالت» در قالب سه منو قابل مشاهده هستند.

 

منوی کارآموزان وکالت

منوی «درخواست کارآموزی وکالت» نشان دهنده تمامی درخواست­ های کارآموزی وکالت است که با کلیک بر این منو، در صفحه ظاهر شده مطابق شکل زیر، قابلیت جستجو و بررسی وضعیت درخواست­ ها برای رؤسای کمیسیون وجود دارد.

 

درخواست های کارآموزی وکالت

 

جهت جستجو و بررسی وضعیت درخواست­ ها، رؤسای کمیسیون می­ توانند مطابق شکل زیر با نگه داشتن نشانگر ماوس بر روی ستون «وضعیت»، بر روی علامت «» کلیک نمایند و از گزینه فیلتر استفاده کنند.

 

فیلتر وضعیت

 

با کلیک بر روی گزینه فیلتر، در بخش ظاهر شده مطابق شکل زیر، می­ توان نوع وضعیت را تعیین کرد و با کلیک بر روی علامت «» درخواست ­هایی را که دارای وضعیت تعیین شده هستند، مشاهده نمود. همچنین امکان استفاده از فیلتر برای ستون های دیگر مانند تاریخ ثبت، شناسه درخواست و غیره نیز وجود دارد.

 

اعمال فیلتر

 

لیست درخواست های در انتظار تأیید وکیل سرپرست

منوی «لیست درخواست های در انتظار تأیید وکیل سرپرست» نشان دهنده تمامی درخواست هایی است که کاربر مورد نظر را به عنوان وکیل سرپرست خود انتخاب کرده اند.

 

لیست درخواست های در انتظار وکیل سرپرست

 

رئیس کمیسیون می تواند با کلیک بر روی رکورد درخواست، نسبت به تأیید و رد آن به عنوان وکیل سرپرست اقدام نماید و از طریق دکمه «ارسال جهت بررسی» نظر خود را ثبت کند.

تأیید وکیل سرپرست

 

درخواست‌های در انتظار تأیید کمیسیون

منوی «درخواست‌های در انتظار تأیید کمیسیون» نشان دهنده تمامی درخواست‌های کارآموزی است که در مرحله تأیید کمیسیون استانی هستند.

 

درخواست های در انتظار تأیید کمیسیون

 

رؤسای کمیسیون می ­توانند با کلیک بر روی رکورد درخواست، درخواست مورد نظر را مشاهده و بررسی نمایند. جهت بررسی ابتدا لازم است، در سربرگ «تعهدنامه»، وضعیت اشتغال کارآموز را بررسی کنند. در صورتی که کارآموز دارای اشتغال باشد، گواهی خاتمه همکاری نیز بررسی می­‌شود.

 

بررسی وضعیت اشتغال

 

همچنین لازم است از قسمت انتهایی صفحه فوق، گواهی وثاقت کارآموز نیز مورد بررسی قرار گیرد.

بررسی گواهی وثاقت

 

در این مرحله، در صورت وجود مشکل به کارآموز اطلاع رسانی می گردد تا اقدامات لازم صورت گیرد.

پس از بررسی قسمت تعهدنامه، در سربرگ «اعلام آمادگی همکاری» وضعیت کارآموز جهت همکاری در حوزه‌­های مختلف بررسی می­ شود.

بررسی وضعیت همکاری

 

پس از بررسی وضعیت همکاری، در سربرگ «وکیل سرپرست»، نتیجه بررسی وکیل سرپرست انتخاب شده قابل مشاهده است.

بررسی وکیل سرپرست

 

با کلیک بر روی رکورد مربوطه، امکان بررسی و تأیید و رد توسط رؤسای کمیسیون وجود دارد. همچنین لازم است نظر کمیسیون استانی نیز به صورت مشروح بیان گردد.

تأیید کمیسیون

 

در صورتی که کارآموز نتوانسته باشد وکیل سرپرست خود را انتخاب نماید، رئیس کمیسیون باید برای کارآموز وکیل سرپرست انتخاب کند. بدین منظور رئیس کمیسیون می تواند پس از کلیک بر روی دکمه «ثبت اطلاعات جدید»، در صفحه ظاهر شده وکیل سرپرست مورد نظر را انتخاب نماید.

تعیین وکیل سرپرست

 

در صفحه ظاهر شده مطابق زیر، می توان از مرکز وکلا و یا کانون، وکیل سرپرست را انتخاب نمود.

ثبت اطلاعات در وکیل سرپرست

 

در صورتی که گزینه «مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه» انتخاب شود، فرم اطلاعات وکیل مرکز ظاهر می‌شود که با انتخاب نام و نام خانوادگی وکیل، سایر اطلاعات مربوطه از قبیل شماره پروانه، استان حوزه، شهر حوزه و جنسیت تکمیل می گردد که با کلیک بر دکمه «ذخیره» ثبت می‌شود.

انتخاب وکیل از مرکز

در صورتی که گزینه «کانون وکلا» انتخاب شود، فرم اطلاعات وکیل کانون ظاهر می شود که اطلاعات وکیل کانون در فیلدهای مربوطه وارد می شود و تصویر پروانه، تصویر دفترچه و نامه گواهی عدم تخلف انتظامی بارگذاری و ذخیره می گردد.

انتخاب وکیل از کانون

لازم به ذکر است در صورتی که وکیل از مرکز وکلا انتخاب شده باشد، وکیل مورد نظر باید درخواست را تأیید نماید. اما در صورتی که وکیل انتخابی از کانون وکلا باشد، نیازی به تأیید از سوی وکیل وجود ندارد.

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

0

آخرین ویرایش: 21 خرداد 1402

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

جستجو