بررسی درخواست کارآموزی کارشناسی

مقدمه

پس از ثبت درخواست کارآموزی کارشناسی توسط کارآموزان محترم، درخواست توسط رؤسای کمیسیون کارآموزی کارشناسی رسمی استانی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت نیاز به تخصیص کارشناس سرپرست، حسب صلاحدید استان، این اقدام صورت می‌گیرد.

ورود به پرتال

جهت بررسی درخواست­ های کارآموزی ابتدا لازم است رؤسای هیئت مدیره استان/ کمیسیون کارآموزی کارشناسی رسمی استانی وارد سایت مرکز به آدرس «www.23055.ir» شده و مطابق شکل زیر بر روی گزینه «ورود به پرتال» کلیک نمایند.

صفحه نخست سایت مرکز

 

در صفحه ظاهر شده، مطابق شکل زیر لازم است رؤسای کمیسیون از قسمت «ورود اعضا» نسبت به فعالسازی و ورود به محیط کاربری خود اقدام نمایند.

صفحه ورود

 

در صورت فعال نبودن حساب کاربری، ابتدا لازم است مطابق بخش 1 از شکل ذیل، از قسمت «فعال سازی حساب/ دریافت کلمه عبور» با ورود کد ملی، شماره موبایل و کد تصویر امنیتی، فعال‌سازی حساب صورت ‎گیرد. در صورتی که رؤسای کمیسیون پیش‌تر وارد حساب کاربری خود در پرتال مرکز شده باشند، از قسمت سمت چپ، بخش 2، نسبت به ورود به حساب کاربری خود اقدام می‌نمایند.

 

فعال سازی و ورود

 

 

پس از ورود به محیط کاربری، لازم است رؤسای کمیسیون از منوی «سایت­ های من» وارد قسمت «پرتال اعضا» شوند.

محیط کاربری

 

پس از ورود به «پرتال اعضا»، مطابق شکل زیر درخواست­‌ها از بخش «اختصاص داده شده به نقش من»، قابل مشاهده هستند.

درخواست های کارآموزی

 

مشاهده و بررسی درخواست

با کلیک بر روی رکورد درخواست و گزینه «تخصیص به من»، اطلاعات درخواست قابل مشاهده است.

بررسی درخواست کارآموزی

 

پس از کلیک بر این گزینه،در صورتی که کارآموز، کارشناس سرپرست خود را انتخاب کرده باشد و مورد تأیید رئیس کمیسیون واقع شود، پس از ثبت نظر رئیس کمیسیون کارآموزی کارشناسی استان، می بایست بر روی گزینه «بروزرسانی» و «ارسال» کلیک گردد. اما در صورتی که کارشناس سرپرست مورد تأیید رئیس کمیسیون نباشد، پس از ثبت نظر هیئت مدیره، با استفاده از گزینه «ارجاع به درخواست دهنده» جهت اصلاح به ثبت کننده درخواست، ارجاع داده می‌شود.

بررسی درخواست کارآموزی کارشناسیبررسی درخواست کارآموزی کارشناسی

 

 

همچنین در سربرگ «نظر کمیسیون استانی کارشناسی» رئیس کمیسیون کارآموزی کارشناسی استان می تواند نظر خود را در خصوص موارد دیگری که خارج از بحث کارآموزی کارشناسی است ثبت نماید. بدین منظور روی گزینه «ثبت اطلاعات جدید» کلیک می شود و در صفحه ظاهر شده، توضیحات لازم درج و ذخیره می گردد.

نظر کمیسیون استانثبت نظر کمیسیون

 

تخصیص کارشناس سرپرست

در شرایطی که کارشناس سرپرست به هر دلیلی توسط کارآموز انتخاب نشده باشد، رئیس کمیسیون باید کارشناس سرپرست را از قسمت «نوع کارشناس سرپرست» تعیین نماید. در صورتی که کارشناس سرپرست از مرکز وکلا انتخاب شود، مطابق شکل زیر، در منوی ظاهر شده، نام و نام خانوادگی کارشناس سرپرست درج و یا جستجو می‌گردد.

 

کارشناس از مرکز

 

در صورتی که کارشناس سرپرست از کانون کارشناسان انتخاب شود، مطابق شکل زیر و در منوی ظاهر شده، نام، نام خانوادگی کد ملی، جنسیت، استان و شهر حوزه، آدرس و شماره پروانه کارشناس سرپرست درج و تصویر دفترچه بارگذاری می­ گردد.

کارشناس از کانون

 

در صورتی که کارشناس سرپرست از محارم باشد، مطابق شکل زیر باید محل فعالیت و مدارک محرمیت تعیین و بارگذاری شود. در حالتی که محل فعالیت، مرکز وکلا باشد، منویی مشابه منوی تعیین کارشناس سرپرست از مرکز وکلا ظاهر می شود و در صورتی که محل فعالیت، کانون کارشناسان باشد، منویی مشابه منوی تعیین کارشناس سرپرست از کانون کارشناسان ظاهر می گردد.

انتخاب کارشناس از محارم

پس از تعیین کارشناس سرپرست و تکمیل فیلدهای مربوطه و همچنین پس از ثبت نظر هیئت مدیره، می بایست بر روی گزینه «بروزرسانی» و «ارسال» کلیک گردد.

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

0

آخرین ویرایش: 13 آذر 1401

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

جستجو