ثبت گزارشات کارآموزی توسط کارآموزان کارشناسی

مقدمه

تکالیف کارآموزان کارشناسی در طول دوره کارآموزی شامل برگه حضور و غیاب نزد کارشناس سرپرست، برگه حضور و غیاب در دادگاه یا اداره و گزارشات کارآموزی است که با ساختار مشخص می بایست توسط کارآموزان تدوین شود. تکالیف مذکور می بایست در سامانه بارگذاری و ثبت گردد که در ادامه نحوه ثبت گزارشات تشریح می گردد.

 

ورود به پرتال

جهت ثبت گزارشات کارآموزی ابتدا لازم است کارآموزان کارشناسی وارد سایت مرکز به آدرس «www.23055.ir» شده و مطابق شکل زیر بر روی گزینه «ورود به پرتال» کلیک نمایند.

ورود به پرتال

 

در صفحه ظاهر شده، مطابق شکل ذیل لازم است کارآموزان کارشناسی از قسمت «ورود اعضا» نسبت به فعال سازی و ورود به محیط کاربری خود اقدام نمایند.

ورود اعضا

 

در صورت فعال نبودن حساب کاربری، ابتدا لازم است مطابق بخش 1 از شکل زیر و از قسمت «فعال سازی حساب/ دریافت کلمه عبور» با ورود کد ملی، شماره موبایل و کد تصویر امنیتی، فعال سازی حساب صورت گیرد.

فعال سازی و ورود

ثبت گزارشات کارآموزی

کارآموزان کارشناسی پس از ورود به محیط کارتابل خود در پرتال مرکز، درخواست کارآموزی که توسط کمیسیون استان و کارشناس سرپرست تأیید شده است را مشاهده می کنند.

رکورد درخواست

 

با کلیک بر رکورد درخواست، در سربرگ «ثبت گزارشات دوره کارورزی» و با کلیک بر گزینه «ثبت اطلاعات جدید»، کارآموزان کارشناسی می توانند نسبت به ثبت گزارشات خود اقدام نمایند.

ثبت گزارشات دوره کارورزی

 

پس از کلیک بر این گزینه، در صفحه ظاهر شده اطلاعات مربوط به گزارش از قبیل اطلاعات پرونده، اطلاعات قرار کارشناسی، کارشناس معین، اقدامات کارشناس، نظریه کارشناس، حق الزحمه کارشناسی و نظر کارآموز در خصوص کارشناس ثبت می شود.

ثبت اطلاعات گزارشثبت اطلاعات گزارش

 

در قسمت «نوع گزارش» در صورتی که گزینه «دوره کارورزی نزد کارشناس سرپرست»، انتخاب شود، قسمت «اطلاعات پرونده»، مطابق زیر تغییر می کند و اطلاعات لازم جهت تکمیل، ظاهر می شود.

نوع گزارش و اطلاعات پرونده

 

همچنین در صورتی که گزینه «دوره محاکم کارآموزی کارشناسی دادگستری» انتخاب شود، قسمت «اطلاعات پرونده»، مطابق زیر تغییر می کند و اطلاعات لازم جهت تکمیل، ظاهر می شود.

نوع گزارش

 

در قسمت «کارشناس معین» در صورتی که از کارشناس معین کمک گرفته شده باشد، با انتخاب گزینه «بله»، فیلدهای اطلاعاتی مربوطه جهت تکمیل، مطابق ذیل ظاهر می شود.

کارشناس معین

 

پس از تکمیل فرم و ثبت تمام اطلاعات، روی گزینه «ذخیره» کلیک می شود که جهت بررسی به کارتابل کارشناس سرپرست ارسال می شود.

لازم به ذکر است که تعداد گزارشات بارگذاری شده توسط کارآموزان در طول دوره کارآموزی می بایست جمعاً 19 گزارش باشد که از این تعداد 9 گزارش مربوط به دوره محاکم و 10 گزارش مربوط به دوره کارآموزی نزد کارشناس سرپرست است. اما در بعضی از رشته‌ها، با توجه به شرایط، کمیته های تخصصی تعداد گزارشات را مشخص کرده اند.

پس از اتمام فرایند ثبت گزارشات و تایید 19 گزارش، امکان آغاز فرایند ارزیابی پایان دوره برای کارآموزان فراهم می شود.

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

1

آخرین ویرایش: 30 دی 1401

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.