راهنمای اقدامات وکلای سرپرست

مقدمه

در طی فرایند کارآموزی وکالت، لازم است اقداماتی از سوی وکیل سرپرست در خصوص رد و یا تأیید درخواست کارآموزی، ثبت و تأیید اولین حضور کارآموز در دفتر وکیل سرپرست و ثبت گزارش شش ماهه صورت گیرد. جهت انجام این امور که در ادامه به تشریح هر یک پرداخته می شود، در ابتدا لازم است وکلای محترم سرپرست وارد سایت مرکز به آدرس «www.23055.ir» شده و مطابق شکل زیر بر روی گزینه «ورود به پرتال» کلیک نمایند.

 

ورود به پرتال

 

در صفحه ظاهر شده، مطابق شکل زیر لازم است وکلا از قسمت «ورود اعضا» نسبت به فعال سازی و ورود به محیط کاربری خود اقدام نمایند.

 

ورود اعضا

 

در صورت فعال نبودن حساب کاربری، ابتدا لازم است مطابق بخش 1 از شکل زیر و از قسمت «فعال سازی حساب/ دریافت کلمه عبور» با ورود کد ملی، شماره موبایل و کد تصویر امنیتی، فعال سازی حساب صورت گیرد.

 

فعال سازی و ورود

 

 

مشاهده و بررسی درخواست های کارآموزی

پس از ثبت درخواست کارآموزی و انتخاب وکیل سرپرست توسط کارآموزان وکالت، وکلای سرپرست مطابق شکل زیر، امکان مشاهده و بررسی درخواست‌ ها را در سربرگ «کارآموزان وکالت» و منوی «لیست درخواست های در انتظار تأیید وکیل سرپرست» دارند.

 

لیست درخواست ها

 

با کلیک بر روی این منو، وکلای سرپرست می توانند لیست درخواست های کارآموزی که در انتظار تأیید وکیل سرپرست هستند را مطابق شکل زیر مشاهده نمایند.

 

رکورد درخواست

 

با کلیک بر روی رکورد درخواست، وکلای سرپرست می توانند مطابق شکل زیر نسبت به تأیید و رد درخواست، اقدام کنند. در صورت عدم تأیید، لازم است وکلای سرپرست نظر خود را نیز تشریح نمایند. پس از ثبت نظر، با کلیک بر روی دکمه «ارسال جهت بررسی»، درخواست جهت بررسی به کمیسیون استانی ارسال می گردد.

 

بررسی درخواست

 

همچنین لازم است وکلای سرپرست از قسمت «اطلاعات فردی» در کارتابل خود، اقلام اطلاعاتی به ویژه «آدرس محل کار» خود را تکمیل نمایند تا به عنوان آدرس محل کار کارآموز در سامانه ثنا قرار گیرد.

ثبت و تأیید اولین حضور کارآموز

پس از تأیید درخواست کارآموزی توسط وکیل سرپرست و کمیسیون استانی، وکلای سرپرست می توانند مطابق شکل زیر در سربرگ «کارآموزان وکالت» و منوی «لیست درخواست های در انتظار تأیید وکیل سرپرست» رکوردهای درخواست کارآموزی را مشاهده کنند.

 

لیست درخواست ها

 

با کلیک بر روی این منو، وکلای سرپرست می توانند لیست درخواست های کارآموزی که در حال گذراندن کارآموزی هستند را مطابق شکل زیر مشاهده نمایند.

 

رکوردهای درخواست

 

با کلیک بر روی رکورد درخواست، وکلای سرپرست می توانند مطابق شکل زیر در سربرگ «ثبت اولین حضور کارآموز» نسبت به ثبت و تأیید تاریخ اولین حضور کارآموز در دفتر وکیل سرپرست، اقدام کنند. پس از ثبت تاریخ، می بایست با کلیک بر روی دکمه «ذخیره»، تغییرات را اعمال نمایند.

 

ثبت تاریخ

 

ثبت گزارش شش ماهه

جهت ثبت گزارش شش ماهه، وکلای سرپرست می توانند مطابق شکل زیر در سربرگ «کارآموزان وکالت» و منوی «لیست درخواست های در انتظار تأیید وکیل سرپرست» رکوردهای درخواست کارآموزی را مشاهده کنند.

 

لیست درخواست ها

 

با کلیک بر روی این منو، وکلای سرپرست می توانند لیست درخواست های کارآموزی که در حال گذراندن کارآموزی هستند را مطابق شکل زیر مشاهده نمایند.

 

رکوردهای درخواست

 

با کلیک بر روی رکورد درخواست، وکلای سرپرست می توانند مطابق شکل زیر در سربرگ «گزارش شش ماهه وکیل سرپرست» نسبت به ثبت گزارش خود، اقدام کنند. پس از ثبت گزارش، می بایست با کلیک بر روی دکمه «ذخیره»، تغییرات را اعمال نمایند.

 

ثبت گزارش شش ماهه

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

1

آخرین ویرایش: 17 فروردین 1401

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

جستجو