راهنمای انجام تکالیف کارآموزی کارشناسی رسمی ویژه کارآموزان 96

مقدمه

تکالیف کارآموزان کارشناسی در طول دوره کارآموزی شامل برگه حضور و غیاب نزد کارشناس سرپرست، برگه حضور و غیاب در دادگاه یا اداره و گزارشات کارآموزی است که با ساختار مشخص می بایست توسط کارآموزان تدوین شود. تکالیف مذکور می بایست در سامانه بارگذاری و ثبت گردد.

 

نحوه ثبت تکالیف در سامانه کارآموزی کارشناسی

کارآموزان کارشناسی رسمی، به منظور ثبت تکالیف و گزارشات کارآموزی، می‌توانند با کلید بر روی درخواست کارآموزی کارشناسی موجود در کارتابل خود و یا از طریق منوی کارآموزی کارشناسی، وارد فرم درخواست کارآموزی شده و با کلید بر روی سربرگ «گزارشات کارآموزی کارشناسی» وارد فرم ثبت گزارشات شوند.

صفحه درخواست کارآموزی کارشناسی

 

در ادامه، مطابق با راهنمای درج شده در ابتدای فرم، با کلید بر روی علامت «+» و انتخاب نوع گزارش از فهرست موجود، مبادرت به ثبت تکالیفی چون، گزارشات، معرفی نامه به دادگاه/ اداره، معرفی نامه به کارشناس سرپرست، گواهی حضور و غیاب نزد کارشناس سرپرست، گواهی حضور و غیاب در دادگاه/ اداره، نموده و برای هر کدام می‌توانند توضیحاتی درج نمایند.

 

ثبت تکالیف کارآموزی کارشناسی

نکته: در بارگذاری تکالیف به حداقل تعداد بارگذاری مستندات ذکر شده در بخش راهنما، دقت فرمائید.

 

پس از تایید مستندات بارگذاری شده، بر روی گزینه «ارسال گزارشات» کلید شود. در ادامه کار به کارتابل کارشناسی آموزش کارشناسان رسمی و اعضا محترم کمیته تخصصی رشته مربوطه، ارسال می‌گردد.

 

ارسال گزارشات کارآموزی کارشناسی

 

مستندات ارسالی توسط کارشناس محترم آموزش مورد بررسی قرار می‌گیرد در صورت عدم تایید، جهت تکمیل مستندات، درخواست به کارتابل کارآموز ارجاع داده می‌شود؛ اما در صورت تایید، گزاره «مدارک کارآموزي کامل است» تایید و ثبت می‌گردد.

 

همچنین علاوه بر بررسی مستندات (معرفی‌نامه و حضور و غیاب)، اعضا محترم کمیته‌های تخصصی، محتوای گزارشات بارگذاری شده را مورد بررسی قرار داده و اقدام به تایید و یا رد گزارشات می‌نمایند. در صورت تایید گزارشات، مبادرت به اعطا صلاحیت پایه می‌ورزند.

 

اعطای صلاحیت پایه کارشناسی

 

در انتها و در صورت تایید گزارشات (به حد نصاب رسیدن نظرات اعضا کمیته) و اعطا صلاحیت پایه از سوی کمیته تخصصی و معاونت کارشناسان رسمی، کارآموزان وارد مرحله تحلیف، صدور پروانه و دفترچه می‌شوند. به منظور مشاهده اطلاعات بیشتر می توان به راهنمای تحلیف، صدور پروانه و دفترچه کارآموزان کارشناسی رسمی مراجعه نمود.

 

پرسش و پاسخ‌های متداول در خصوص صدور پروانه و دفترچه کارشناسان رسمی

  1. تمام مراحل کارآموزی انجام شده و منتظر مراحل صدور پروانه و دفترچه کارشناسی هستم، چه کاری باید انجام دهم؟
    جهت پرداخت هزینه صدور پروانه و دفترچه کارشناسی خود وارد پرتال شوید. پس از تسویه حساب پرونده جنابعالی جهت صدور پروانه کارشناسی به کارشناس مربوطه ارجاع خواهد شد.
  2. پروانه و دفترچه کارشناسی چگونه تحویل داده خواهد شد؟
    پروانه و دفترچه کارشناسی از طریق مرکز برای هیات مدیره استان مربوطه ارسال خواهد شد، سپس طی برگزاری مراسم تحلیف مدارک اعطا خواهد شد.

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

2

آخرین ویرایش: 16 آبان 1401

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

جستجو