راهنمای برنامه معاضدتی

مقدمه

کمسیون‌های ارجاع و معاضدت استانی می‌بایست در بازه‌های زمانی مختلف نسبت به برنامه ریزی حضور وکلا در واحدهای ارشاد و معاضدت قضایی در دادگستری‌ها و یا سامانه 129 را اقدام نمایند. در این راستا، امکان انجام برنامه ریزی و ابلاغ به وکلا از طریق پرتال اعضای مرکز، فراهم شده است و کمسیون‌های ارجاع و معاضدت استانی می‌توانند مطابق راهنمای ذیل نسبت به انجام این برنامه ریزی، در سایت مرکز اقدام نمایند. در ادامه نحوه ثبت برنامه معاضدتی، تشریح می‌گردد.

 

ورود به پرتال

به منظور ثبت برنامه معاضدتی، اعضای کمیسیون معاضدت استانی می‌­بایست وارد سایت مرکز به آدرس «www.23055.ir» شده و مطابق شکل زیر بر روی گزینه «ورود به پرتال» کلیک نمایند.

ورود به پرتال

 

در صفحه ظاهر شده، مطابق شکل ذیل لازم است اعضای کمیسیون معاضدت استانی از قسمت «ورود اعضا» نسبت به فعال‌سازی و ورود به محیط کاربری خود اقدام نمایند.

ورود اعضا

در صورت فعال نبودن حساب کاربری، ابتدا لازم است مطابق بخش 1 از شکل ذیل، از قسمت «فعال سازی حساب/ دریافت کلمه عبور» با ورود کد ملی، شماره موبایل و کد تصویر امنیتی، فعال‌سازی حساب صورت ‎گیرد. در صورتی که اعضای کمیسیون معاضدت استانی پیش‌تر وارد حساب کاربری خود در پرتال مرکز شده باشند، از قسمت سمت چپ، بخش 2، نسبت به ورود به حساب کاربری خود اقدام می‌نمایند.

 

فعال سازی و ورود

 

نحوه ثبت برنامه معاضدتی

پس از ورود به پرتال، اعضای کمیسیون معاضدت استان می‌توانند از سربرگ «وکلا» و از منوی «برنامه ریزی معاضدتی»، وارد فرم مربوطه شوند.

منوی برنامه معاضدتی

 

در فرم ظاهر شده مطابق شکل زیر، اعضای کمیسیون معاضدت استان می‌بایست نسبت به تکمیل اطلاعات جدول برنامه ریزی اقدام نمایند.

فرم ثبت برنامه معاضدت

 

در این جدول، می‌توان با کلیک بر گزینه «+»، تعداد رکوردهای بیشتری را ثبت نمود و در تعداد بالا برنامه ریزی را انجام داد.

افزودن برنامه

 

در جدول فوق، تاریخ، زمان، نام مجتمع قضایی، نوع همکاری و نام و نام خانوادگی وکیل انتخاب و تکمیل می‌شود. همچنین مشخص می‌شود که آیا تکالیف معاضدتی جبرانی است یا خیر.

نکته: لازم به ذکر است که قلم اطلاعاتی «حضور وکیل مورد تأیید می‌باشد؟»، در این مرحله تکمیل نمی‌شود و پس از این که وکیل در کارتابل خود، وضعیت حضور خود را مشخص نمود، این بخش تکمیل می‌شود.

 

نحوه ثبت حضور وکیل مطابق برنامه معاضدتی

وکلا جهت مشاهده برنامه معاضدتی و ثبت حضور خود، می‌بایست پس از ورود به کارتابل، از سربرگ «وکلا» وارد منوی «مشاهده برنامه معاضدتی» شوند.

مشاهده برنامه معاضدتی

 

با کلیک بر این منو، وکیل می‌تواند رکورد مربوط به برنامه معاضدتی خود را مشاهده نماید.

رکورد برنامه معاضدتی

 

با کلیک بر رکورد اطلاعاتی مربوطه، وکیل جدول برنامه ریزی را مشاهده می‌کند و در صورت نیاز مدارک و فهرست خدمت را بارگذاری و قلم اطلاعاتی «در تاریخ ذکر شده حضور داشته ام» را تکمیل می‌نماید. پس از تکمیل اطلاعات، روی گزینه «بروزرسانی» کلیک می‌شود.

ثبت حضور توسط وکیل

 

نحوه تأیید حضور وکیل مطابق برنامه معاضدتی

پس از این که وکیل حضور یا عدم حضور خود را ثبت نمود، اعضای کمیسیون معاضدت استانی می‌بایست با مراجعه به برنامه معاضدتی وکیل، قلم اطلاعاتی «حضور وکیل مورد تأیید می‌باشد» را مطابق شکل زیر تکمیل و فرم را بروزرسانی نمایند.

تأیید و رد حضور وکیل

 

نحوه مشاهده وضعیت حضور غیاب توسط وکیل

پس از ثبت حضور و غیاب توسط کمیسیون معاضدت استان، وکیل می‌تواند در جدول برنامه ریزی، وضعیت حضور و غیاب خود را که توسط کمیسیون معاضدت استان تعیین شده است، مشاهده نماید.

مشاهده وضعیت حضور و غیاب

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

0

آخرین ویرایش: 11 شهریور 1402

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

جستجو