راهنمای ثبت درخواست تغییر وکیل سرپرست

مقدمه

در دوره کارآموزی وکالت، یکی از زیرفرایندهای مهم و اصلی که مبنای آغاز دوره کارآموزی است، فرایند انتخاب وکیل سرپرست است؛ که فرایند آن در راهنمای شروع دوره کارآموزی وکالت بیان شده است. از جمله تکالیف کارآموز آن است که ظرف مدت 18 ماه می بایست تحت نظارت وکیل سرپرست فعالیت خود را سپری نماید.  مطابق ماده 37 دستورالعمل، کارآموز می­‌تواند تغییر وکیل سرپرست را با ارائه دلایل موجه از کمیسیون استانی، تقاضا نماید. وکیل سرپرست نیز می­تواند با ارائه دلایل از ادامه همکاری با کارآموز اعلام انصراف نماید و در صورت موافقت کمیسیون استانی کارآموز مکلف است به فوریت وکیل سرپرست دیگری را انتخاب و معرفی کند.

 

فرایند ثبت درخواست تغییر وکیل سرپرست

 

همانطور که بیان شده، روسای کمیسیون استانی، وکلای سرپرست و کارآموزان وکالت می‌توانند اقدام به ثبت درخواست خاتمه همکاری نمایند.

 

ثبت درخواست توسط کارآموز

کارآموزان وکالت به منظور ثبت درخواست تغییر وکیل سرپرست، می‌بایست ابتدا در محیط کارتابل خودشان وارد قسمت درخواست کارآموزی وکالت شوند.

محیط کارتابل کارآموز وکالت

 

در ادامه باید بر روی درخواست خود که در وضعیت «در حال گذراندن کارآموزی» است، کلیک نمایند و وارد سربرگ «تغییر وکیل سرپرست» شوند.

فهرست درخواست های کارآموزی وکالت

 

پس از ورود به سربرگ «تغییر وکیل سرپرست»، به منظور ثبت درخواست خاتمه همکاری، کارآموزان می‌بایست بر روی گزینه «ثبت اطلاعات جدید» کلیک نمایند.

 

درخواست کارآموزی وکالت - تغییر وکیل سرپرست

در فرم خاتمه همکاری با انتخاب دلیل خاتمه همکاری (تغییر وکیل سرپرست) و شرح درخواست و با کلیک بر روی گزینه «ذخیره»، درخواست ثبت شده و به کارتابل رئیس کمیسیون کارآموزی وکالت استانی جهت بررسی و اظهار نظر ارسال می‌گردد.

 

درخواست خاتمه همکاری

بررسی درخواست تغییر وکیل سرپرست

در ادامه رئیس کمیسیون کارآموزی وکالت استانی درخواست را بررسی و تأیید و رد می‌نماید. بدین منظور روسای محترم کمیسیون‌های استانی می‌بایست ابتدا وارد کارتابل خود شوند و از قسمت سربرگ «کارآموزان وکالت» بر روی گزینه «درخواست‌های در انتظار تأیید کمیسیون» کلیک نمایند.

 

محیط کارتابل رئیس کمیسیون کارآموزی وکالت استان

 

پس از ورود به فهرست درخواست‌های در انتظار بررسی، به منظور بررسی درخواست‌های تغییر وکیل سرپرست، بر روی درخواست‌هایی که دارای وضعیت «در حال بررسی تغییر وکیل سرپرست» هستند، کلیک می‌نمایند.

 

فهرست درخواست های در انتظار تایید کمیسیون استانی

 

پس از کلیک بر روی درخواست، بر روی سربرگ «تغییر وکیل سرپرست» رفته و اطلاعات درخواست را ملاحظه می‌نمایند. از قسمت سبز رنگ «نتیجه بررسی» می‌توانند مبادرت به ثبت نظرات خود ورزند. به منظور ثبت نهایی نظر بر روی گزینه «به روزرسانی» کلیک می‌نمایند.

 

بررسی درخواست خاتمه همکاری توسط کمیسیون کارآموزی

 

در صورت مخالفت و ذکر دلیل، درخواست به کارتابل کارآموز باز می‌گردد و فرایند خاتمه می‌یابد. اما در صورت موافقت با درخواست، درخواست به کارتابل کارآموز باز می‌گردد و فرم مربوطه به انتخاب وکیل سرپرست، برایشان نمایش داده می‌شود و در ادامه فرایند انتخاب وکیل سرپرست اجرا می‌گردد.

 

انتخاب وکیل سرپرست

کارآموزان وکالت در ادامه و به منظور انتخاب مجدد وکیل سرپرست به سربرگ «وکیل سرپرست» در درخواست کارآموزی خود مراجعه نموده و با کلیک بر روی گزینه «ثبت اطلاعات جدید»، از بین وکلای محترم واجد الشرایط مرکز و کانون، مبادرت به انتخاب می‌ورزند.

 

ثبت درخواست وکیل سرپرست

گزینه های انتخاب وکیل سرپست

 

در ادامه درخواست به کارتابل وکیل سرپرست جدید انتخاب شده ارسال می‌گردد و وکلای محترم سرپرست می‌توانند با ورود به محیط کارتابل خود در پرتال مرکز و مراجعه به قسمت درخواست‌های کارآموزان وکالت، نسبت به بررسی و تأیید و رد درخواست اقدام نمایند.

 

 

اظهار نظر وکیل سرپرست جدید

 

همچنین، پس از اظهار نظر وکیل سرپرست، روسای محترم کمیسیون استانی می‌توانند نسبت به انتخاب کارآموز و نظر وکلای سرپرست، اظهار نظر داشته باشند و اقدام به تأیید و رد نمایند.

 

نتیجه بررسی درخواست

 

نکته: پس از تأیید درخواست توسط کمیسیون کارآموزی وکالت استان، اطلاعات وکیل سرپرست جدید در سامانه CMS کارآموز توسط سیستم به‌روزرسانی می‌شود.

 

ثبت درخواست خاتمه همکاری توسط وکیل سرپرست

وکلای محترم سرپرست به منظور ثبت درخواست خاتمه همکاری می‌توانند با مراجعه به کارتابل خود و انتخاب درخواست کارآموز مورد نظر (کارآموزی که قصد خاتمه همکاری با ایشان را دارند) به سربرگ «تغییر وکیل سرپرست» مراجعه نمایند و دلیل خاتمه همکاری را انتخاب نمایند. پس از ثبت درخواست، در ادامه درخواست به کارتابل رئیس کمیسیون کارآموزی وکالت استانی ارسال می‌گردد. در ادامه رئیس کمیسیون کارآموزی وکالت استانی حسب صلاحدید خود با درخواست موافقت و یا مخالفت می‌نماید.

 

فهرست درخواست های وکیل سرپرست

 

در صورت مخالفت با درخواست و ذکر دلیل اجباری، درخواست به کارتابل وکیل سرپرست باز می‌گردد و فرایند خاتمه می‌یابد.

در صورت موافقت با درخواست، درخواست به کارتابل کارآموز مربوطه باز می‌گردد و فرم مربوطه به انتخاب وکیل سرپرست، برایشان نمایش داده می شود و در ادامه فرایند موجود انتخاب وکیل سرپرست اتفاق می‌افتد.

 

ثبت درخواست خاتمه همکاری توسط رئیس کمیسیون کارآموزی 

روسای محترم کمیسیون کارآموزی وکالت استانی نیز حسب صلاحدید خود می‌توانند مستقیما اقدام به ثبت درخواست خاتمه همکاری نمایند. بدین منظور با انتخاب درخواست کارآموز مورد نظر و ورود به سربرگ «تغییر وکیل سرپرست» و انتخاب دلیل خاتمه همکاری (تغییر وکیل سرپرست)، درخواست را ثبت و به کارتابل کارآموز مربوطه ارسال می‌نمایند. در ادامه فرم مربوط به انتخاب وکیل سرپرست، برای کارآموز نمایش داده می‌شود و در ادامه فرایند موجود، انتخاب وکیل سرپرست اتفاق می‌افتد.

 

فرم درخواست تغییر وکیل سرپرست - کمیسیون کارآموزی وکالت

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

0

آخرین ویرایش: 5 مرداد 1401

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

جستجو