راهنمای ثبت درخواست کارت شناسایی، صدور پروانه و دفترچه

مقدمه

کارشناسان رسمی و وکلا می‌توانند پس از فعال شدن CMS خود، در سامانه درخواست کارت شناسایی، صدور پروانه و دفترچه دهند. همچنین کارآموزان محترم وکالت نیز می‌توانند پس از فعال شدن CMS خود، نسبت به ثبت درخواست کارت شناسایی اقدام نمایند. در ادامه مراحل ثبت درخواست تشریح می‌گردد.

ورود به پرتال

جهت ثبت درخواست کارت شناسایی، صدور پروانه و دفترچه ابتدا لازم است اعضای محترم وارد سایت مرکز به آدرس «www.23055.ir» شده و مطابق شکل زیر بر روی گزینه «ورود به پرتال» کلیک نمایند.

ورود به پرتال

 

در صفحه ظاهر شده، مطابق شکل ذیل لازم است اعضای مرکز از قسمت «ورود اعضا» نسبت به فعال سازی و ورود به محیط کاربری خود اقدام نمایند.

ورود اعضا

 

در صورت فعال نبودن حساب کاربری، ابتدا لازم است مطابق بخش 1 از شکل زیر و از قسمت «فعال سازی حساب/ دریافت کلمه عبور» با ورود کد ملی، شماره موبایل و کد تصویر امنیتی، فعال سازی حساب صورت گیرد.

فعال سازی و ورود

ثبت درخواست کارت شناسایی، صدور پروانه و دفترچه

اعضای محترم پس از ورود به محیط کارتابل خود در پرتال مرکز، می‌بایست به قسمت سربرگ «درخواست دفترچه، پروانه و کارت شناسایی» مراجعه نموده و بر روی این منو کلیک نمایند.

درخواست دفترچه، پروانه و کارت شناسایی

 

با کلیک بر روی این منو، در صفحه ظاهر شده مطابق شکل زیر، اعضا می‌توانند با کلیک بر روی گزینه «ثبت درخواست کارت شناسایی، پروانه و دفترچه» وارد فرم ثبت درخواست شوند.

ثبت درخواست جدید

 

در فرم ظاهر شده مطابق شکل زیر، اطلاعات فردی و اطلاعات درخواست تکمیل می‌شود. در بخش «اطلاعات فردی»، نام لاتین، نام خانوادگی لاتین و نام لاتین پدر ثبت می‌شود و در صورت نیاز عکس پرسنلی بارگذاری می‌گردد و در بخش «اطلاعات درخواست»، نوع درخواست مشخص می‌شود.

فرم درخواست کارت، دفترچه و پروانه

 

در صورتی که درخواست از نوع «صدور جدید» باشد، می‌توان برای کارت شناسایی و پروانه و دفترچه به صورت مجزا و یا همزمان درخواست ثبت نمود. لازم به ذکر است که کارآموزان وکالت فقط امکان ثبت درخواست کارت شناسایی را دارند.

اطلاعات درخواست

 

در صورتی که درخواست از نوع «المثنی» باشد، فقط می‌توان برای یکی از موارد کارت شناسایی، پروانه و یا دفترچه درخواست را ثبت نمود.

اطلاعات درخواست

 

در صورتی که درخواست المثنی برای پروانه یا دفترچه ثبت شود، می‌بایست «علت درخواست المثنی» نیز درج گردد و «آگهی اعلام مفقودی در روزنامه رسمی» نیز بارگذاری شود.

درخواست المثنی

 

پس از تکمیل اطلاعات فردی و اطلاعات درخواست، می‌بایست تیک اطمینان از صحت اطلاعات زده شود و بر روی گزینه «پرداخت و نهایی کردن درخواست» کلیک گردد.

تأیید درخواست

 

با کلیک بر روی این گزینه، کاربر به درگاه پرداخت متصل می‌شود و می‌تواند نسبت به پرداخت اقدام نماید.

پرداخت

 

پس از پرداخت و ثبت درخواست، در منوی «درخواست دفترچه، پروانه و کارت شناسایی»، می‌توان رکورد درخواست را مشاهده نمود.

رکورد درخواست

 

با کلیک بر روی رکورد مربوطه، وضعیت درخواست قابل مشاهده است.

مشاهده و ویرایش درخواست

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

0

آخرین ویرایش: 26 فروردین 1402

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

جستجو