راهنمای ثبت نام صدور پروانه وکالت بدون آزمون

مقدمه

متقاضیان پروانه وکالت به دو صورت می‌توانند درخواست خود را ارائه و موفق به کسب پروانه شوند؛ این درخواست‌ها به صورت با آزمون و بدون آزمون است که متقاضیان با توجه به شرایط و مفاد مندرج در آیین نامه اجرایی مرکز متقاضیان می‌توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

 

شرایط جذب بدون آزمون

متقاضیان دارای شرایط ذیل در صورت تأیید صلاحیت اخلاقی و رفتاری، بدون شرکت در آزمون به شرط طی دوره کارآموزی می‌توانند درخواست صدور پروانه بدون آزمون را ارائه نمایند:

 

– اعضاء هیئت‌های علمی دانشکده‌های حقوق مورد تأیید آموزش عالی به شرط داشتن حداقل ۱۵ سال سابقه تدریس با مدرک دکتری در دروس حقوقی یا دروس تخصصی مرتبط (آیین نامه اجرایی مرکز، ماده 10، تبصره 1).

– داوطلبانی که دارای حداقل دانشنامه لیسانس در یکی از رشته‌های حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی و پنج سال سابقه قضائی بوده و حائز شرایط دیگر مندرج در ماده «5» باشند از شرکت در آزمون و کارآموزی معاف بوده و به آنان پروانه پایه یک وکالت اعطا می‌شود (آیین نامه اجرایی مرکز، ماده 10، تبصره 2).

 

 

فرایند جذب بدون آزمون

ورود به صفحه امور هیئت علمی و قضات

1) به منظور ثبت نام، متقاضیان می توانند از طریق ورود به سایت مرکز به آدرس «www.23055.ir» و کلیک بر روی سربرگ «سامانه ها»، مبادرت به انتخاب گزینه «امور هیئت علمی و قضات» نمایند.

 

امور قضات

انتخاب پیوند نوع مخاطب صدور پروانه

2) در ادامه گزینه مورد نظر جهت ثبت نام را انتخاب نموده و وارد صفحه ورود می شوند. با توجه به شرایط متقاضیان امکان انتخاب دو گزینه «ویژه قضات» و «ویژه اعضا هیئت علمی دانشگاه» برای صدور پروانه بدون آزمون وکالت فراهم است.

 

صفحه پیوندهای ثبت نام صدور پروانه بدون آزمونصفحه پیوندهای ثبت نام صدور پروانه بدون آزمون

 

ورود به فرم پیش ثبت نام

3) پس از ورود به صفحه ورود، شماره تلفن همراه و کد امنیتی را وارد نموده و منتظر دریافت پیامک کد امنیتی به تلفن همراه خود می شوند.

 

حوزه صدور پروانه

 

تکمیل فرم پیش ثبت نام

4) وارد فرم «پیش ثبت نام» شده و با تکمیل اقلام اطلاعاتی فرم پیش ثبت نام صورت می‌گیرد.

 

فرم پیش ثبت نام

 

ورود به سامانه جذب

5) پس از تکمیل فرم و تایید آن، پیامکی حاوی اطلاعات نام کاربری و رمز عبور و آدرس صفحه ورود برای متقاضیان ارسال می‌گردد.

 

متن پیامک ارسالی

 

6) در ادامه وارد صفحه ورود سامانه جذب در آدرس ارسالی «jazb.23055.ir» شده و نام کاربری و رمز عبور را ثبت می‌نمایند.

 

صفحه ورود سامانه جذب

 

طی مراحل ثبت نام

7) پس از ورود به محیط کاربری، با کلید بر روی گزینه «فعالیت‌های من»، مراحل ثبت نام را طی نموده و با پرداخت هزینه اولیه درخواست ثبت نام را تکمیل می‌نماید.

 

صفحه نخست سامانه جذب

 

8) در صورت تأیید صلاحیت متقاضیان، در ادامه می‌بایست مابقی هزینه صدور پروانه بدون آزمون را پرداخت نمایند.

 

با توجه به شرایط فوق الذکر، در صورت نیاز به گذراندن کارآموزی، پروانه کارآموزی برایشان صادر می‌گردد و در دوره کارآموزی شرکت می‌نمایند. در غیر این صورت پس از ارائه مدارک مورد نیاز جهت صدور پروانه، پروانه وکالت صادر شده و به تأیید و امضای ریاست مرکز می‌رسد.

 

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

1

آخرین ویرایش: 3 مهر 1402

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

جستجو