راهنمای ثبت نام انتخاب شوراهای عالی وکلا و کارشناسان رسمی

مقدمه

سومین دوره انتخابات شوراهای عالی وکلا و کارشناسان رسمی به صورت الکترونیکی در سامانه پرتال اعضا مرکز برگزار خواهد شد. در گام اول متقاضیان نامزدی انتخابات طی فرایند ثبت نام انتخابات، در پرتال مبادرت به ثبت درخواست می نمایند. در این فرایند، وکلا و کارشناسان رسمی محترم دارای پروانه با وضعیت پرونده «فعال» (موارد تودیع، مرخصی، انفصال و غیره مشمول نمی‌باشند) و معتبر (فرایند تمدید اعتبار پروانه را تا تاریخ 1402/09/30 انجام داده‌اند)، می‌توانند به عنوان نامزدهای انتخابات شوراهای عالی ثبت نام نمایند. در ادامه فرایند ثبت درخواست به صورت مشروح توضیح داده می‌شود.

نکته: اعضایی که تمدید پروانه و دفترچه خود را انجام نداده اند و پروانه ایشان فاقد اعتبار است، در صورتی که تمایل به شرکت در انتخابات را دارند، می‌بایست در بازه زمانی ثبت نام، نسبت به تمدید پروانه خود مطابق راهنمای تمدید پروانه وکالت و راهنمای تمدید پروانه کارشناسان رسمی اقدام نمایند.

ورود به پرتال

به منظور ثبت نام در انتخابات شورای عالی، وکلا و کارشناسان رسمی می‌­بایست وارد سایت مرکز به آدرس «www.23055.ir» شده و مطابق شکل زیر بر روی گزینه «ورود به پرتال» کلیک نمایند.

ورود به پرتال

 

در صفحه ظاهر شده، مطابق شکل ذیل لازم است اعضای مرکز از قسمت «ورود اعضا» نسبت به فعال‌سازی و ورود به محیط کاربری خود اقدام نمایند.

ورود اعضا

در صورت فعال نبودن حساب کاربری، ابتدا لازم است مطابق بخش 1 از شکل ذیل، از قسمت «فعال سازی حساب/ دریافت کلمه عبور» با ورود کد ملی، شماره موبایل و کد تصویر امنیتی، فعال‌سازی حساب صورت ‎گیرد. در صورتی که اعضای مرکز پیش‌تر وارد حساب کاربری خود در پرتال مرکز شده باشند، از قسمت سمت چپ، بخش 2، نسبت به ورود به حساب کاربری خود اقدام می‌نمایند.

 

فعال سازی و ورود

 

ثبت نام کاندیدا انتخاب شورای عالی

وکلا و کارشناسان رسمی می‌بایست پس از ورود به کارتابل خود، از سربرگ «انتخابات» وارد منوی «ثبت نام کاندیدا انتخاب شورای عالی» شوند.

سربرگ انتخابات

 

با کلیک روی این منو، فرم ثبت نام کاندیدای انتخاب شورای عالی ظاهر می‌شود.

فرم ثبت نام انتخابات شورای عالی

 

در این فرم در قسمت اطلاعات فردی، اطلاعات کاربر به طور خودکار ثبت می‌گردد. متقاضیان می‌بایست نوع عضویت خود را از میان دو گزینه «بازرس» و «عضو» مشخص کنند.

تعیین نوع عضویت

 

در بخش «شرایط ثبت نام»، متقاضیان می‌بایست سوابق خود را تعیین کنند و متناسب با گزینه انتخابی خود، اقلام اطلاعاتی مربوطه را تکمیل کنند.

شرایط ثبت نام

 

با انتخاب گزینه «سابقه حداقل یک سال ریاست یا نایب رئیس هیأت مدیره‌های استانی»، متقاضیان می‌بایست «سمت»، «استان»، نوع «هیئت مدیره»، «دوره» مورد نظر را انتخاب نمایند و مدارک لازم را بارگذاری کنند.

انتخاب شرایط ثبت نام

 

با انتخاب گزینه «مرتبه علمی دانشیاری و استاد تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مورد تأیید وزارت علوم»، متقاضیان می‌بایست «عنوان»، «دانشگاه یا موسسه آموزش عالی» و «مدت زمان» را انتخاب نمایند و مدارک لازم را بارگذاری کنند.

انتخاب شرایط ثبت نام

با انتخاب گزینه «سابقه تصدی مقامات موضوع ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و هم ترازان آن ها»، متقاضیان می‌بایست «سمت»، را انتخاب کنند و پس از ثبت «عنوان دقیق سمت»، مدارک لازم را بارگذاری نمایند.

انتخاب شرایط ثبت نام

 

با انتخاب گزینه «سابقه تصدی ریاست یا معاونت دادگستری کل استان‌ها»، متقاضیان می‌بایست «سمت» و «استان» را انتخاب کنند و مدارک خود را بارگذاری نمایند.

انتخاب شرایط ثبت نام

 

با انتخاب گزینه «سابقه تصدی معاونت حقوقی در سطح ملی در یکی از نهادها، سازمان‌ها و شرکت‌ها»، متقاضیان می‌بایست «عنوان نهاد یا سازمان یا شرکت»، «مدت زمان» و «استان» را ثبت کنند و مدارک لازم را بارگذاری نمایند.

انتخاب شرایط ثبت نام

 

با انتخاب گزینه «سابقه تصدی ریاست و دبیر کمیسیون‌ها و کمیته‌های فنی مرکز»، متقاضیان می‌بایست «عنوان کمیسیون یا کمیته فنی»، «سمت» و «مدت زمان» را تعیین کنند و مدارک خود را بارگذاری نمایند.

انتخاب شرایط ثبت نام

 

پس از ثبت اطلاعات و شرایط ثبت نام، متقاضیان باید نسبت به مطالعه و تأیید تعهدنامه اقدام نمایند و روی گزینه «ذخیره» کلیک کنند.

پذیرش تعهدنامه

 

 

 

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

0

آخرین ویرایش: 4 اردیبهشت 1402

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

جستجو