راهنمای دریافت معرفی نامه امور مالیاتی کارشناسان

مقدمه

یکی از پیش نیازهای فرایند تمدید، دارا بودن نامه‌ مفاصاحساب مالیاتی مرتبط با سال مالیاتی است. که کارشناسان رسمی محترم می بایست در درخواست تمدید، تصویر این نامه را بارگذاری نموده و سپس درخواست خود را ثبت نمایند. به منظور دریافت مفاصاحساب مالیاتی، ابتدا لازم است معرفی‌نامه به اداره مالیات را از پرتال مرکز اخذ نموده و در ادامه به اداره مالیات تسلیم نمایند. در انتها پس از انجام اقدامات لازم، مفاصاحساب مالیاتی مورد نظر را دریافت کنند.

 

نحوه دریافت معرفی نامه امور مالیاتی

ورود به پرتال

جهت دریافت معرفی نامه امور مالیاتی ابتدا لازم است کارشناسان محترم وارد سایت مرکز به آدرس «www.23055.ir» شده و مطابق شکل زیر بر روی گزینه «ورود به پرتال» کلیک نمایند.

ورود به پرتال

 

در صفحه ظاهر شده، مطابق شکل ذیل لازم است کارشناسان رسمی از قسمت «ورود اعضا» نسبت به فعال سازی و ورود به محیط کاربری خود اقدام نمایند.

ورود اعضا

 

در صورت فعال نبودن حساب کاربری، ابتدا لازم است مطابق بخش 1 از شکل زیر و از قسمت «فعال سازی حساب/ دریافت کلمه عبور» با ورود کد ملی، شماره موبایل و کد تصویر امنیتی، فعال سازی حساب صورت گیرد.

فعال سازی و ورود

 

دریافت معرفی نامه

کارشناسان رسمی محترم پس از ورود به محیط کارتابل خود در پرتال مرکز، می‌بایست به قسمت سربرگ «تمدید پروانه» مراجعه نموده و بر روی گزینه «معرفی نامه امور مالیاتی کارشناسان» کلیک نمایند.

دریافت معرفی نامه مالیاتی

 

پس از ورود به فرم مربوطه روی دکمه «ذخیره و ادامه» کلیک می شود.

فرم معرفی نامه

 

با کلیک بر این دکمه، در صفحه ظاهر شده مطابق شکل زیر روی دکمه «دریافت نامه مالیات» کلیک می گردد.

دریافت نامه مالیات

 

به این ترتیب فایل نامه قابل دریافت است.

 

معرفی نامه مالیاتی

 

در صورتی که کارشناسان پیش تر نسبت به دریافت معرفی نامه اقدام کرده باشند، در صورتی که روی گزینه «معرفی نامه امور مالیاتی کارشناسان» کلیک نمایند با خطای ظاهر شده در شکل زیر مواجه می شوند.

خطا

 

لذا جهت دریافت فایل، این دسته از کارشناسان می بایست از بخش «اطلاعات ثبت شده»، روی رکورد ظاهر شده و یا گزینه «ویرایش» کلیک نمایند و در فرم ظاهر شده، نسبت به دریافت و یا مشاهده فایل اقدام کنند.

رکورد اطلاعات ثبت شده

مشاهده و دریافت فایل نامه

 

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

0

آخرین ویرایش: 28 مهر 1401

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

جستجو