راهنمای شروع کارآموزی مشاور خانواده

مقدمه

کلیه کسانی که پس از طی فرآیند آزمون علمی، مصاحبه شفاهی و استعلامات و گزینش، صلاحیت عمومی و علمی آن‌ها توسط هیئت تعیین صلاحیت مرکز احراز گردیده و اسامی آنان توسط واحد سنجش و ارزیابی مرکز به معاونت ارسال شده است.

دوره کارآموزی

به منظور آشنایی بیشتر کارآموزان با فرآیند مشاوره در دعاوی خانوادگی، ارتقاء مهارت آنان و بهره‌مندی از تجربیات قضات در حل‌و فصل دعاوی خانواده، دوره کارآموزی در دو مرحله کارآموزی عملی و کارگاه‌های علمی برگزار می‌شود.

 1. کارآموزی عملی
 2. کارگاه‌های علمی

 

کارآموزی عملی

پذیرفته شدگان جهت گذراندن دوره کارآموزی عملی میبایست 30 پرونده را طی مدت 60 روز مطالعه و گزارش آن را به واحد مشاوره استان مربوطه تقدیم نمایند. معاونت مشاوران خانواده در این راستا شیوه نامه‌ کارآموزی مشاوران خانواده را جهت برگزاری دوره کارآموزی صحیح و علمی تدوین نموده است.

 

شیوه نامه کارآموزی شامل دو قسمت «روش برگزاری دوره» ویژه مسولان واحدهای مشاوره استانی و «فرم گزارش پرونده مشاوره» ویژه مشاوران جهت تکمیل و ارائه اطلاعات و مشاوره های مربوط به هر پرونده می باشد. این فرم در راستای ارتقاء کیفی دوره کارآموزی عملی با کمک جمعی از حقوقدانان خبره، مددکاران باتجربه و نخبگان روانشناسی طراحی و به عنوان قالب یکسان جهت خدمات مشاوره درنظر گرفته شد.

 

کارگاه های علمی

باتوجه به شرایط کرونا کارگاه علمی و دوره های علمی کاراموزان مشاوره خانواده و مشاوران خانواده به صورت آنلاین یا آفلاین در بسترهای مجازی آموزش مرکز برگزار می شود که اطلاعات تکمیلی در این خصوص در بسترهای مجازی معاونت مشاوران خانواده اطلاع رسانی می گردد.

 

پرسش و پاسخ‌های متداول در خصوص دوره کارآموزی مشاوره خانواده

 1. دوره کاراموزی مشاوران خانواده به چه صورت و در چه زمانی برگزار خواهد شد؟
  کارآموزی مشاوران خانواده به دو صورت کارگاه علمی و کارآموزی عملی برگزار می شود.
  دوره کاراموزی  عملی به مدت 60روز مطابق شیوه نامه کارآموزی که هر دوره اعلام می شود در محاکم خانواده و مراکز مشاوره برگزار می گردد.
  دوره کاراموزی علمی به مدت 30 روز به صورت آنلاین و آفلاین در بسترهای اعلامی از سمت مرکز  برگزار می شود.
  اطلاعات بیشتر در خصوص دوره کاراموزی هر دوره از طریق بسترهای مجازی(تلگرام و اینستاگرام) معاونت مشاوران خانواده به آدرسmoshavereh_markaz@ اطلاع رسانی می گردد.
 2. در صورت عدم اطلاع از بازه زمانی ثبت نام دوره کارگاه علمی(مدرسه اشراق) چگونه باید مجدد ثبت نام نمود؟
  در صورتی که جزء پذیرفتگان مشاوران خانواده قوه قضائیه هستید، جهت ثبت نام با شماره های  09352529605 و 88895606-021  تماس گرفته و با اعلام نام و نام خانوادگی خود اقدام به ثبت نام نمائید.

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

0

آخرین ویرایش: 20 بهمن 1400

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.