مشاهده نتیجه تعیین صلاحیت کاندیدا انتخابات

جهت مشاهده نتیجه تعیین صلاحیت کاندیدای انتخابات هیئت مدیره های استانی در پرتال مرکز، ابتدا لازم است کاندیدای محترم وارد سایت مرکز به آدرس «www.23055.ir» شده و بر روی گزینه «ورود به پرتال» کلیک ‌نمایند.

 

صفحه ورود

 

بعد از کلیک بر روی گزینه ورود به پرتال، وارد صفحه ورود شده و می‌بایست بر روی گزینه «ورود اعضا» کلیک نمایند.

ورود اعضا و کارمندان

 

به منظور ورود به محیط کاربری و کارتابل شخصی، در قسمت «فعال سازی حساب/ دریافت کلمه عبور»، لازم است شماره ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و پس از دریافت پیامک رمز عبور، با وارد کردن شماره ملی و رمز عبور در قسمت «ورود به پرتال»، وارد محیط کاربری خود شوند.

 

صفحه ورود به پرتال

 

اعضا می‌­توانند پس از ورود به محیط کاربری خود، با کلیک بر روی منو یا سربرگ «انتخابات»، نتیجه تعیین صلاحیت خود را مشاهده نمایند.

 

محیط کاربری- منو انتخابات پرتال مرکز

 

در کل، نتیجه تعیین صلاحیت کاندیدای انتخابات دارای سه وضعیت «بلامانع»، «فاقد اولویت» و «انصراف» می باشد که نحوه نمایش نتایج به فراخور وضعیت افراد، متفاوت خواهد بود.

 

بلامانع

کاندیدایی که نتیجه تعیین صلاحیت ایشان «بلامانع» نمایش داده می شود، در واقع مجوز حضور در انتخابات، تبلیغات مربوطه (با توجه به چارچوب‌های تعیین شده از سوی ستاد انتخاباتی معاونت بازرسی و امور استان‌ها) و رای گیری را دارند.

 

نتیجه انتخابات

 

فاقد اولویت

کاندیدایی که نتیجه تعیین صلاحیت ایشان «فاقد اولویت» نمایش داده می شود، در واقع مجوز حضور در انتخابات را کسب ننموده اند. این دسته از افراد در صورتی که به نتیجه حاصل شده اعتراض داشته باشند، می‌توانند بر روی گزینه «ثبت تیکت جهت اعتراض» کلیک نموده و اعتراض خود را به ستاد انتخاباتی معاونت بازرسی و امور استان‌ها اعلام نمایند.

 

نتیجه انتخابات - فاقد اولویت

 

انصراف

کاندیدایی که نتیجه تعیین صلاحیت ایشان «عدم تعیین سمت در مهلت مقرر به منزله انصراف شما لحاظ شده است» نمایش داده می شود، در واقع مجوز حضور در انتخابات را ندارند. افرادی که در زمان ثبت نام انتخابات به منظور اعلام ثبت نوع سمت (عضو هیئت مدیره یا بازرس) به سامانه مراجعه ننموده‌اند، به عنوان انصراف از فرایند ثبت نام تلقی می شوند. این دسته از افراد در صورتی که به نتیجه حاصل شده اعتراض داشته باشند، می توانند بر روی گزینه «ثبت تیکت جهت اعتراض» کلیک نموده و اعتراض خود را به ستاد انتخاباتی معاونت بازرسی و امور استان‌ها اعلام نمایند.

 

نتیجه انتخابات - انصرافی

 

همانطور که پیش تر بیان شد، در صورتی که نتیجه تعیین صلاحیت کاندیدا «فاقد اولویت» و  «انصراف» باشد، امکان ثبت تیکت جهت اعتراض مطابق تصویر ذیل برای ایشان وجود دارد.

آن دسته از کاندیدا که تاریخ اعتبار پروانه ایشان به اتمام رسیده نیز، جهت اخذ مجوز حضور در انتخابات به عنوان کاندید و همچنین اخذ مجوز شرکت در انتخابات با هدف ثبت رای، می توانند بر روی گزینه تمدید پروانه کلیک نموده و از قسمت فرم تمدید پروانه مبادرت به ثبت درخواست تمدید پروانه وکالت و تمدید پروانه کارشناسی رسمی نمایند.

 

نتیجه انتخابات - ثبت اعتراض و تمدید اعتبار پروانه

ثبت اعتراض

به منظور ثبت اعتراض به نتیجه تعیین صلاحیت، لازم است پس از کلیک بر روی گزینه «ثبت تیکت جهت اعتراض» و ورود به فرم ثبت درخواست پشتیبانی، در قسمت شرح درخواست دپارتمان مخاطب را «بازرسی و امور استان‌ها» قرار داده و موضوع درخواست را «اعتراض به نتیجه تعیین صلاحیت کاندیدای انتخابات هیئت مدیره‌های استانی» انتخاب نمایند؛ در قلم اطلاعاتی توضیحات، متن درخواست اعتراض خود را شرح دهند.

 

ثبت اعتراض

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

0

آخرین ویرایش: 10 فروردین 1401

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.