مشاهده نتیجه تعیین صلاحیت نامزدهای انتخابات

جهت مشاهده نتیجه تعیین صلاحیت کاندیدای انتخابات در پرتال مرکز، ابتدا لازم است کاندیدای محترم وارد سایت مرکز به آدرس «www.23055.ir» شده و بر روی گزینه «ورود به پرتال» کلیک ‌نمایند.

 

صفحه ورود

 

بعد از کلیک بر روی گزینه ورود به پرتال، وارد صفحه ورود شده و می‌بایست بر روی گزینه «ورود اعضا» کلیک نمایند.

ورود اعضا و کارمندان

 

به منظور ورود به محیط کاربری و کارتابل شخصی، در قسمت «فعال سازی حساب/ دریافت کلمه عبور»، لازم است شماره ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و پس از دریافت پیامک رمز عبور، با وارد کردن شماره ملی و رمز عبور در قسمت «ورود به پرتال»، وارد محیط کاربری خود شوند.

 

صفحه ورود به پرتال

 

اعضا می‌­توانند پس از ورود به محیط کاربری خود، با کلیک بر روی منو یا سربرگ «انتخابات»، نتیجه تعیین صلاحیت خود را مشاهده نمایند.

 

محیط کاربری- منو انتخابات پرتال مرکز

 

در کل، نتیجه تعیین صلاحیت کاندیدای انتخابات دارای سه وضعیت «بلامانع»، «عدم احراز شرایط» و «انصراف» می باشد که نحوه نمایش نتایج به فراخور وضعیت افراد، متفاوت خواهد بود.

 

بلامانع

داوطلبانی که نتیجه تعیین صلاحیت ایشان «بلامانع» نمایش داده می شود، در واقع مجوز حضور در انتخابات، تبلیغات مربوطه (با توجه به چارچوب‌های تعیین شده از سوی ستاد انتخابات معاونت بازرسی و امور استان‌ها) و رای گیری را دارند.

 

 

عدم احراز شرایط

داوطلبانی که نتیجه تعیین صلاحیت ایشان «عدم احراز شرایط» نمایش داده می شود، در واقع مجوز حضور در انتخابات را کسب ننموده اند. این دسته از افراد در صورتی که به نتیجه حاصل شده اعتراض داشته باشند، می‌توانند بر روی گزینه «ثبت تیکت جهت اعتراض» کلیک نموده و اعتراض خود را به ستاد انتخابات معاونت بازرسی و امور استان‌ها ارسال نمایند.

 

 

انصراف

داوطلبانی که نتیجه تعیین صلاحیت ایشان «انصراف» نمایش داده می شود، در واقع مجوز حضور در انتخابات را ندارند. افرادی که انصرف خود را از شرکت در انتخابات به صورت کتبی به ستاد انتخابات مرکز تسلیم نموده اند، نتیجه به صورت ذیل برایشان نمایش داده می شود.

 

 

نکته: داوطلبانی که در این مرحله، دارای وضعیت بلامانع هستند، می توانند تا پایان مهلت تبلیغات، نسبت به اعلام انصراف خود به صورت مکتوب (در سربرگ وکالت/ کارشناسی خود) به ستاد انتخابات مرکز، از طریق ارسال تیکت و یا درخواست پشتیبانی خطاب به رئیس ستاد انتخاباتی مرکز، اقدام نمایند.

 

 

همانطور که پیش‌تر بیان شد، در صورتی که نتیجه تعیین صلاحیت داوطلبی «عدم احراز شرایط» باشد، امکان ثبت تیکت جهت اعتراض مطابق تصویر ذیل برای ایشان وجود دارد.

ثبت اعتراض

به منظور ثبت اعتراض به نتیجه تعیین صلاحیت، لازم است پس از کلیک بر روی گزینه «ثبت تیکت جهت اعتراض» و ورود به فرم ثبت درخواست پشتیبانی، در قسمت شرح درخواست دپارتمان مخاطب را «بازرسی و امور استان‌ها» قرار داده و موضوع درخواست را «اعتراض به نتیجه تعیین صلاحیت کاندیدای انتخابات شوراهای عالی» انتخاب نمایند؛ در قلم اطلاعاتی توضیحات، متن درخواست اعتراض خود را شرح دهند.

 

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

0

آخرین ویرایش: 17 تیر 1402

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

جستجو