بررسی درخواست کارآموزی کارشناسی

مقدمه

پس از ثبت درخواست کارآموزی کارشناسی توسط کارآموزان محترم، درخواست توسط رؤسای هیئت مدیره استان/ کمیسیون کارآموزی کارشناسی رسمی استانی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت نیاز به تخصیص کارشناس سرپرست، حسب صلاحدید استان، این اقدام صورت می‌گیرد.

ورود به پرتال

جهت بررسی درخواست­ های کارآموزی ابتدا لازم است رؤسای هیئت مدیره استان/ کمیسیون کارآموزی کارشناسی رسمی استانی وارد سایت مرکز به آدرس «www.23055.ir» شده و مطابق شکل زیر بر روی گزینه «ورود به پرتال» کلیک نمایند.

صفحه نخست سایت مرکز

 

در صفحه ظاهر شده، مطابق شکل زیر لازم است رؤسای کمیسیون از قسمت «ورود اعضا» نسبت به فعالسازی و ورود به محیط کاربری خود اقدام نمایند.

صفحه ورود

 

در صورت فعال نبودن حساب کاربری، ابتدا لازم است مطابق بخش «1» از شکل زیر و از قسمت «فعال سازی حساب/ دریافت کلمه عبور» با ورود کد ملی، شماره موبایل و کد تصویر امنیتی، فعال سازی حساب صورت گیرد.

 

صفحه ورود به پرتال

 

در این مرحله، پیامکی حاوی رمز عبور جهت انجام اولین ورود به کاربر ارسال می­ گردد.

 

پیامک حاوی رمز عبور

 

پس از دریافت پیامک، لازم است از بخش 2 از شکل فوق و از قسمت «ورود به پرتال» با ورود کد ملی به عنوان نام کاربری و رمز عبور ارسال شده در پیامک نسبت به ورود اقدام نمایند. پس از ورود در صفحه ظاهر شده مطابق شکل زیر، می ­بایست رمز جدید که شامل حروف بزرگ و کوچک انگلیسی و عدد باشد، تعریف شود.

 

رمز عبور

پس از ایجاد رمز عبور و ذخیره آن، کاربر می ­تواند وارد محیط کاربری خود گردد.

 

محیط کاربری

 

همچنین لازم به ذکر است در صورتی که حساب کاربری فعال باشد، نیازی به فعال سازی نیست و از ابتدا می­ توان از قسمت «ورود به پرتال» با ورود کد ملی به عنوان نام کاربری و رمز عبور وارد محیط کاربری شد.

پس از ورود به محیط کاربری، لازم است رؤسای کمیسیون از منوی «سایت­ های من» وارد قسمت «پرتال اعضا» شوند.

 

محیط کاربری

 

پس از ورود به «پرتال اعضا»، مطابق شکل زیر درخواست­‌ها قابل مشاهده هستند.

 

درخواست های کارآموزی

 

مشاهده و بررسی درخواست

با کلیک بر روی رکورد درخواست، وضعیت درخواست قابل مشاهده است.

درخواست کارآموزیدرخواست کارآموزی

 

در صورتی که کارآموز، کارشناس سرپرست خود را انتخاب کرده باشد و مورد تأیید رئیس کمیسیون واقع شود، پس از ثبت نظر هیئت مدیره، می بایست بر روی گزینه «بروزرسانی» و «ارسال» کلیک گردد. اما در صورتی که کارشناس سرپرست مورد تأیید رئیس کمیسیون نباشد، پس از ثبت نظر هیئت مدیره، با استفاده از گزینه «ارجاع به درخواست دهنده» جهت اصلاح به ثبت کننده درخواست، ارجاع داده می‌شود.

 

تخصیص کارشناس سرپرست

در شرایطی که کارشناس سرپرست به هر دلیلی توسط کارآموز انتخاب نشده باشد، رئیس کمیسیون باید کارشناس سرپرست را از قسمت «نوع کارشناس سرپرست» تعیین نماید. در صورتی که کارشناس سرپرست از مرکز وکلا انتخاب شود، مطابق شکل زیر، در منوی ظاهر شده، نام و نام خانوادگی کارشناس سرپرست درج و یا جستجو می‌گردد.

 

کارشناس از مرکز

 

در صورتی که کارشناس سرپرست از کانون کارشناسان انتخاب شود، مطابق شکل زیر و در منوی ظاهر شده، نام، نام خانوادگی کد ملی، جنسیت، استان و شهر حوزه، آدرس و شماره پروانه کارشناس سرپرست درج و تصویر دفترچه بارگذاری می­ گردد.

کارشناس از کانون

 

در صورتی که کارشناس سرپرست از محارم باشد، مطابق شکل زیر باید محل فعالیت و مدارک محرمیت تعیین و بارگذاری شود. در حالتی که محل فعالیت، مرکز وکلا باشد، منویی مشابه منوی تعیین کارشناس سرپرست از مرکز وکلا ظاهر می شود و در صورتی که محل فعالیت، کانون کارشناسان باشد، منویی مشابه منوی تعیین کارشناس سرپرست از کانون کارشناسان ظاهر می گردد.

انتخاب کارشناس از محارم

پس از تعیین کارشناس سرپرست و تکمیل فیلدهای مربوطه و همچنین پس از ثبت نظر هیئت مدیره، می بایست بر روی گزینه «بروزرسانی» و «ارسال» کلیک گردد.

به اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب برای شما مفید بود؟

0

آخرین ویرایش: 7 فروردین 1401

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.